Indywidualne wsparcie psychologiczne

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego przeznaczonego dla mieszkańców i mieszkanek Poznania: osób LGBT+, ich rodziców i bliskich oraz tęczowych rodzin (osób LGBT+ wychowujących dzieci).

W zależności od trudności, jakiej doświadczasz, możesz skorzystać z konsultacji jednorazowej lub wsparcia obejmującego do 5 spotkań. Poniżej znajdziesz sylwetki psycholożek i psychologów współpracujących z naszą fundacją oraz inne pomocne informacje. Jeśli zdecydujesz się na kontakt, zadzwoń bezpośrednio do wybranej psycholożki lub psychologa. Jeśli nie jesteś pewien / pewna, do kogo zadzwonić, skontaktuj się z koordynatorką projektu, Jowitą Wycisk (tel: 609 994 329, mail: jowita.wycisk@teczowerodziny.pl).

Wsparcie dla osób LGBT+. Skorzystaj, jeśli: doświadczasz trudności w relacjach; masz poczucie, że nie radzisz sobie z emocjami i stresem; chciałbyś / chciałabyś poprawić jakość swojego życia i wzmocnić więzi z rodziną i bliskimi; stoisz przed ważnymi życiowymi wyzwaniami i potrzebujesz rozmowy z psychologiem w bezpiecznej atmosferze. Wsparcia udzielają: Joanna Cynkutis i Kamil Gulik.

Konsultacje dla rodziców i dzieci z tęczowych rodzin. Skorzystaj, jeśli: wychowujesz dziecko w tęczowej rodzinie i chcesz mądrze wpływać na jego rozwój psychospołeczny; masz wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o swojej orientacji seksualnej lub mówić innym o Waszej sytuacji rodzinnej; potrzebujesz swobodnej rozmowy z doświadczonym psychologiem dziecięcym. Konsultacji udziela Natalia Minge.

Wsparcie dla rodziców osób LGBT+. Skorzystaj, jeśli: chcesz wesprzeć swoje nieheteronormatywne dziecko, ale nie wiesz, jak najlepiej to zrobić; czujesz się zagubiony/a w związku z ujawnieniem przez dziecko swojej orientacji seksualnej; Twoje nastoletnie dziecko ma wątpliwości dotyczące własnej tożsamości płciowej; potrzebujesz rozmowy z psychologiem lub seksuologiem. Konsultacji udzielają: Marika Witkoś i Kamil Gulik.

Sylwetki profesjonalistów i profesjonalistek udzielających wsparcia:

Joanna Cynkutis

Psycholożka i psychoterapeutka. Obecnie w trakcie szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi terapię psychoanalityczną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami LGBT+. Pracuje w prywatnym gabinecie oraz współpracuje z poradnią zdrowia psychicznego SANITATIS. Udziela wsparcia osobom borykającym się z zaburzeniami nastroju (depresją, lękiem, wahaniami nastroju), doświadczającym kryzysu, a także stającym przed ważnymi decyzjami w relacjach, w życiu rodzinnym i zawodowym. Więcej informacji: https://www.facebook.com/psychoanalitycznypoznan/

W Strefie Dialogu pracuje z dorosłymi osobami LGBT+ oraz młodzieżą LGBT+ (w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego). Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i umówić się na konsultacje, zadzwoń lub napisz: tel. 504 563 485, e-mail: joannacynkutis@gmail.com

Kamil Gulik

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Pracuje z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności emocjonalnych oraz braku satysfakcji w relacjach i sferze seksualności. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami ze społeczności LGBT+. Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie, więcej informacji: https://www.facebook.com/kamilgulikpsycholog 

W Strefie Dialogu udziela wsparcia osobom LGBT+ od 18 roku życia oraz rodzicom nastolatków LGBT+. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, skontaktuj się pod numerem: 881 721 049 (najlepiej SMS) lub mailowo: kamilrgulik@gmail.com.

Natalia Minge

Psycholożka specjalizująca się we wspomaganiu rozwoju dzieci i młodzieży do lat 15 w nurcie rodzicielstwa bliskości i filozofii rodzicielstwa Jespera Juula oraz Porozumienia bez Przemocy Marshala Rosenberga. Jest autorką bloga poświęconego wychowaniu dzieci oraz licznych książek i publikacji na ten temat. Pracuje w gabinecie psychologicznym Hipokampus, więcej informacji: https://hipokampus.pl 

W Strefie Dialogu prowadzi konsultacje dla rodziców i dzieci z tęczowych rodzin. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, zadzwoń: 888 691 712.

Marika Witkoś

Psycholog, w trakcie procesu certyfikacji na seksuologa klinicznego oraz szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Pracuje w prywatnym gabinecie psychologicznym z młodzieżą i dorosłymi. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami ze społeczności LGBT+.

W Strefie Dialogu udziela wsparcia psychologicznego rodzicom nastolatków LGBT+. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, skontaktuj się pod numerem: 661 150 774 (oddzwania na nieodebrane połączenia).

Program Strefa Dialogu jest finansowany ze środków miejskich Miasta Poznania w obszarze: upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.