Indywidualne wsparcie psychologicznee

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego wsparcia psychologicznego przeznaczonego dla mieszkańców i mieszkanek Poznania: osób LGBT+, ich rodziców i bliskich, tęczowych rodzin (osób LGBT+ wychowujących dzieci) oraz osób zaangażowanych aktywistycznie w działania na rzecz praw człowieka.

W zależności od trudności, jakiej doświadczasz, możesz skorzystać z konsultacji jednorazowej lub wsparcia obejmującego do 5 spotkań. Poniżej znajdziesz sylwetki psycholożek i psychologów współpracujących z naszą fundacją oraz inne pomocne informacje. Jeśli zdecydujesz się na kontakt, zadzwoń bezpośrednio do wybranej psycholożki lub psychologa. W rozmowie poinformuj, że chcesz umówić się na konsultację w ramach Strefy Dialogu. Jeśli nie jesteś pewien / pewna, do kogo zadzwonić, skontaktuj się z koordynatorką projektu, Jowitą Wycisk (tel: 609 994 329, mail: jowita.wycisk@teczowerodziny.pl).

Wsparcie dla osób LGBT+. Skorzystaj, jeśli: doświadczasz trudności w relacjach; masz poczucie, że nie radzisz sobie z emocjami i stresem; chciałbyś / chciałabyś poprawić jakość swojego życia i wzmocnić więzi z rodziną i bliskimi; stoisz przed ważnymi życiowymi wyzwaniami i potrzebujesz rozmowy z psychologiem w bezpiecznej atmosferze.

Konsultacje dla rodziców i dzieci z tęczowych rodzin. Skorzystaj, jeśli: wychowujesz dziecko w tęczowej rodzinie i chcesz mądrze wpływać na jego rozwój psychospołeczny; masz wątpliwości odnośnie tego, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o swojej orientacji seksualnej lub mówić innym o Waszej sytuacji rodzinnej; potrzebujesz swobodnej rozmowy z doświadczonym psychologiem dziecięcym. Konsultacji udziela Natalia Minge.

Wsparcie dla rodziców osób LGBT+. Skorzystaj, jeśli: chcesz wesprzeć swoje nieheteronormatywne dziecko, ale nie wiesz, jak najlepiej to zrobić; czujesz się zagubiony/a w związku z ujawnieniem przez dziecko swojej orientacji seksualnej; Twoje nastoletnie dziecko ma wątpliwości dotyczące własnej tożsamości płciowej; potrzebujesz rozmowy z psychologiem lub seksuologiem. 

Sylwetki profesjonalistów i profesjonalistek udzielających wsparcia:

Joanna Cynkutis

Psycholożka i psychoterapeutka. Obecnie w trakcie certyfikacji, ukończyła szkolenie w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii w Poznaniu, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi terapię psychoanalityczną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami LGBT+. Pracuje w prywatnym gabinecie, udziela wsparcia osobom borykającym się z zaburzeniami nastroju (depresją, lękiem, wahaniami nastroju), doświadczającym kryzysu, a także stającym przed ważnymi decyzjami w relacjach, w życiu rodzinnym i zawodowym. Więcej informacji: https://www.facebook.com/psychoanalitycznypoznan

W Strefie Dialogu pracuje z dorosłymi osobami LGBT+ oraz młodzieżą LGBT+ (w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego). Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i umówić się na konsultacje, zadzwoń lub napisz: tel. 504 563 485, e-mail: joannacynkutis@gmail.com

Kamil Gulik

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Pracuje z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności emocjonalnych oraz braku satysfakcji w relacjach i sferze seksualności. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami ze społeczności LGBT+. Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie, więcej informacji: https://www.facebook.com/kamilgulikpsycholog 

W Strefie Dialogu udziela wsparcia osobom LGBT+ od 18 roku życia oraz rodzicom nastolatków LGBT+. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, skontaktuj się pod numerem: 881 721 049 (najlepiej SMS) lub mailowo: kamilrgulik@gmail.com.

Natalia Minge

Psycholożka specjalizująca się we wspomaganiu rozwoju dzieci i młodzieży do lat 15 w nurcie rodzicielstwa bliskości i filozofii rodzicielstwa Jespera Juula oraz Porozumienia bez Przemocy Marshala Rosenberga. Jest autorką bloga poświęconego wychowaniu dzieci oraz licznych książek i publikacji na ten temat. Pracuje w gabinecie psychologicznym Hipokampus, więcej informacji: https://hipokampus.pl 

W Strefie Dialogu prowadzi konsultacje dla rodziców i dzieci z tęczowych rodzin. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, zadzwoń: 888 691 712.

Maria Sitarska

Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie procesu certyfikacji, pracująca bazowo w podejściu systemowym. Ukończyła całościowe szkolenie w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Certyfikowana terapeutka terapii skoncentrowanej na współczuciu (Compassion-Focused Therapy) i ekoterapii (kurs From Ego 2 Eco). Absolwentka Szkoły Integralnej Ekopsychologii. Pracuje w gabinecie prywatnym z osobami dorosłymi i młodzieżą. Od początku swojej pracy towarzyszy osobom ze społeczności LGBT+ oraz osobom zaangażowanym aktywistycznie. Współredaktorka portalu opsychologii.pl. Współtwórczyni Fundacji Trzy Bramy. Więcej informacji: www.fundacjatrzybramy.pl, www.opsychologii.pl, https://www.facebook.com/mariasitarskapsycholog


W Strefie Dialogu pracuje z dorosłymi i młodymi osobami LGBT + i ich rodzicami oraz z osobami aktywistycznymi. Jeśli chcesz umówić się na spotkanie, zadzwoń: 608277295 lub napisz: mariasitarska@opsychologii.pl  

Olga Węglerska

Psycholożka, seksuolożka w procesie cert. PTS (Polskiego Towarzysta Seksuologicznego) oraz psychoterapeutka systemowa w proc. cert. WTTS (Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej). Prowadzi psychoterapię i konsultacje psychologiczne dla młodzieży (15+), dorosłych oraz par. Ma doświadczenie w pracy z osobami ze społeczności LGBT+. Pracuje też w języku angielskim.

Na co dzień pracuje w Gabinecie Rozwoju Osobistego i Wsparcia GROW w Poznaniu (ow-psycholog.com) oraz współpracuje z Wydziałem Psychologii i Kognitywistyki UAM prowadząc zajęcia dla studentów.

W Strefie Dialogu pracuje z dorosłymi osobami LGBT+ i młodzieżą LGBT+ (w wieku 15+, w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego), ich bliskimi (rodzicami, osobami partnerskimi) oraz osobami działającymi aktywistycznie na rzecz praw człowieka. Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i umówić się na konsultacje zadzwoń lub napisz: tel. 695937713, e-mail: owpsycholog@gmail.com. Bardzo proszę przy kontakcie o informację, że chcesz umówić konsultację w ramach programu Strefy Dialogu.

Katarzyna Pilarczyk-Parchanowicz

Psycholożka, seksuolożka kliniczna. W trakcie szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Prowadzi psychoterapię psychodynamiczną z młodzieżą i dorosłymi. Ma doświadczenie w pracy z osobami ze społeczności LGBT+. Zajmuje się także opiniowaniem psychologiczno-seksuologicznym.

Na co dzień pracuje w Psychologiczno Seksuologicznym Ośrodku Rozwoju i Terapii PORT w Poznaniu (https://www.psychoterapiaport.com/) oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego Amika we Wrześni.

W Strefie Dialogu pracuje z dorosłymi osobami LGBT+ i młodzieżą LGBT+ (w przypadku osób niepełnoletnich potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego) oraz ich bliskimi (rodzicami, osobami partnerskimi). Jeśli chcesz skorzystać ze wsparcia i umówić się na konsultacje, zadzwoń lub napisz: tel. 691 876 714, e-mail: kasi.pilarczyk@gmail.com

Program Strefa Dialogu jest finansowany ze środków miejskich Miasta Poznania w obszarze: upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji.