Nasz zespół

Jowita Wycisk, członkini Zarządu

Psycholożka i kulturoznawczyni, pracuje w Instytucie Psychologii UAM w Poznaniu, przez trzy lata współpracowała ze Stowarzyszeniem Grupą Stonewall przy organizacji pomocy psychologicznej dla osób LGBT i ich bliskich. Pomysłodawczyni konferencji Dziecko zagrożone homofobią. Homoseksualność w rodzinie a polityka społeczna miasta (marzec 2017r.), autorka publikacji na temat zagadnień LGBT w psychologii. Współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia Społeczności LGBT+ UAM.

Joanna Śmiecińska, członkini Zarządu

dr Joanna Śmiecińska, językoznawczyni i anglistka, na co dzień pracuje na Wydziale Anglistyki UAM. (Współ)organizatorka seminariów, konferencji i szkoleń poświęconych tematyce rodzin LGBT+. Współzałożycielka i członkini Zarządu Stowarzyszenia Społeczności LGBT+ UAM.

Anna Strzałkowska, członkini Zarządu

Anna Strzałkowska

Z zawodu psycholożka i socjolożka, z zamiłowania trenerka i konsultantka w zakresie psychologii organizacji i zarządzania. Pracuje zarówno z grupami szkoleniowymi, jak i indywidualnie jako coach (certyfikacja ICC).

Nauczycielka akademicka zatrudniona na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych UG. Aktywna działaczka na rzecz praw człowieka oraz trenerka antydyskryminacyjna. Specjalizuje się również w szkoleniach z zakresu: Komunikacji, Budowania długofalowych relacji, Negocjacji, Przywództwa, Kierowania zespołem i Motywowania.  Współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku. 

Adw. Anna Mazurczak

adwokatka specjalizująca się w ochronie praw osób LGBT, partnerka w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci, pełnomocniczka w precedensowych postępowaniach sądowych dotyczących dzieci urodzonych za granicą w związkach jednopłciowych toczących się przed sądami krajowymi i międzynarodowymi.

Karolina Judka

Karolina: od kilku lat aktywnie zaangażowana w działania na rzecz tęczowych rodzin. Aktywnie wspiera FTR, (współ)koordynując projekty, i działania cyfrowych. Od prawie 6 lat wychowuje wraz z żoną pełnego energii malucha i stara się stwarzać przyjazne środowisko dla niego i innych tęczowych rodzin. Koordynowała pierwsze w Krakowie Centrum Równościowego DOMEQ, uczestniczka pierwszego Aktywistycznego zjazdu Tęczowych Rodzin. W wolnym czasie miłośniczka natury, dobrej muzyki i ludzi.

Szymon Remlein

Absolwent socjologii UAM oraz turystyki i rekreacji AWF.  Od czterech lat aktywnie działa na rzecz osób LGBT+ i rodzin tęczowych.  Uczestnik ponad 12 marszy równości w Polsce i współorganizator w ramach Grupy Stonewall, poznańskiego Marszu Równości. Z zainteresowania jest instruktorem fitness i kulturystyki, jego hobby to podróże małe i duże oraz taniec towarzyski i zajęcia zumby.

Katarzyna Schmidke

Z wykształcenia politolog i specjalistka ds. BHP, zawodowo pracownik biurowy i specjalistka ds. reklamy. Prywatnie, od kilku lat mama odkrywająca uroki i trudy macierzyństwa. Rysowniczka – amatorka od dziecka, nienasycona kinomaniaczka, fanka twórczości S. Kinga. i wszelakiej muzyki z kilkoma wyjątkami.

Dorota Smurawa – Jarczyńska

Dorota Jarczyńska – Smurawa. Pedagożka z wieloletnim stażem pracy z młodzieżą i dorosłymi w szkolnictwie różnych szczebli, organizatorka i trenerka zajęć antydyskryminacyjnych, instruktorka w Akademii Psa Pracującego. Sojuszniczka osób LGBT+.

A