Rekrutacja zakończona
Jeśli jesteś osobą LGBT+, mieszkasz, uczysz się lub pracujesz w Poznaniu i leży Ci na sercu poprawa relacji z innymi oraz z samym/samą sobą – weź udział w warsztatach z Porozumienia bez Przemocy.
Nieważne, na jakim etapie swojej życiowej ścieżki jesteś – ta metoda da Ci szansę spojrzeć na siebie i innych w nowy, świeży sposób. Przyda się zarówno w relacjach rodzinnych, jak i tych bardziej sformalizowanych. Może okazać się nieoceniona w bliskich związkach, a także w relacjach z dziećmi – jeśli jesteś mamą lub tatą. Będzie pomocna, jeśli chcesz zmieniać świat, ale też wtedy, gdy po prostu chcesz się lepiej dogadywać ze znajomymi.

Termin warsztatów – 1 i 2 października 2020
Miejsce warsztatów – Poznań – ( w zależności od sytuacji epidemiologicznej, warsztaty odbędą się stacjonarnie lub w formule online, więc prosimy o zapis osoby, które będą zdecydowane na obie formy szkoleniowe).
Warsztaty obejmują łącznie 15 godzin szkoleniowych i kończą się uzyskaniem certyfikatu podpisanego przez Agnieszkę Pietlicką, certyfikowaną trenerkę Pbp, wystawionego przez firmę trenerską DU sp. z o.o.
Opłata: 30 zł za dwudniowe warsztaty
Szczegóły:
Jeśli zdarza Ci się:
- irytować się częściej, niż intuicja (lub wiedza) podpowiada Ci, że Ci to służy,
- reagować „z automatu”, a potem tego żałować,
- częściej niż Ci się to podoba, czuć bezsilność,
- być zmęczonym walką o to, kto ma rację,
- zastanawiać się, jak postępować, żeby pogodzić potrzeby wszystkich dookoła,
- godzinami rozkminiać, dlaczego nie jest dobrze, kiedy przecież Ty chcesz dobrze,
- pytać się siebie, z czego wynika, że zamiast życzliwej wymiany powstaje napięcie i … ping pong…
- …i po prostu masz ochotę przyjrzeć się sobie, zrozumieć niektóre mechanizmy komunikacji, zastanowić się nad nieuświadomionymi przekonaniami, które Ci czasem towarzyszą i nabyć kilka narzędzi usprawniających dialog, to te warsztaty są dla Ciebie.
- Dlaczego warto zaangażować się w pracę z Porozumieniem bez Przemocy? Co można z tej przygody wynieść?
- (Warsztaty poruszą i dadzą okazję poćwiczyć WYBRANE elementy)
- Dowiesz się, które (wybrane) przyzwyczajenia językowe sprawiają, że inni ludzie mogą tracić ochotę do współpracy,
- poćwiczysz, jak zamieniać „autopiloty” na komunikaty, które mają większą szansę posłużyć sprawie i relacji,
- przyjrzysz się temu, jak funkcjonuje człowiek w silnych emocjach i czemu warto go słuchać (zamiast kontrolować),
- poćwiczysz wyrażanie jasnych próśb, które mają szanse być zrozumiane, mogą też zwiększyć szansę, że zostaną wysłuchane,
- radykalnie uczciwie sprawdzisz, czy w życiu więcej żądasz czy prosisz,
- zastanowisz się, co może oznaczać dla jakości rozmowy, gdyby założyć, że wszyscy ludzie mają takie same potrzeby i przełożysz tę „mądrość” na praktyczne dialogi,
- rozwiniesz umiejętność dawania informacji zwrotnej budującej potencjał ucznia,
- dowiesz się, co może kryć się za trudnymi reakcjami dzieci i co może kryć się za słowem NIE,
- rozwiniesz umiejętność wyrażania tego, czego chcesz i tego, czego nie chcesz – bez agresji i bez poczucia winy,
- dowiesz się, jak możesz o siebie zadbać w warunkach presji.
Prowadząca

Agnieszka Pietlicka –certyfikowana trenerka PbP, wykładowca, mediator. Zajmuję się świadomą komunikacją od kilkunastu lat. Towarzyszę w procesie zmiany (kultury dialogu) zespołom, także międzykulturowym oraz pojedynczym osobom na różnych szczeblach hierarchii. Czasem jest to wyzwanie – za każdym razem warto. W pracy wspieram się ideami Porozumienia bez Przemocy Rosenberga, The Work, focusingiem oraz narzędziami z zakresu Wewnętrznego Systemu Rodzinnego. Prowadzę mediacje w obszarze biznesu oraz dla par, ale zdecydowanie największe doświadczenie mam w tych nieformalnych – codziennie po kilka razy, między 8- i 6,5-latkiem.
*Projekt finansowany ze środków miejskich przeznaczonych na upowszechnianie i ochronę wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji.