Szkolenie „Jak wspierać osoby LGBT+ i ich rodziny”

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia na szkolenie! Nasza lista zapełniła się i aktualnie przyjmujemy zapisy jedynie na listę rezerwową.

Formularz zgłoszeniowy lista rezerwowa

Chcemy też zapewnić, że dokładamy starań, aby kontynuować nasze szkolenia w przyszłości. Zapraszamy więc do śledzenia strony internetowej Fundacji i polubienia nas na Facebooku, aby być na bieżąco z naszymi działaniami: 

https://www.facebook.com/fundacjateczowerodziny/

Opis szkolenia

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu na temat: Jak wspierać osoby LGBT+ i ich rodziny?,  które odbędzie się 14 listopada 2019 r. w Urzędzie Miasta Poznania. Szkolenie adresujemy do profesjonalistów – praktyków pracujących w poradniach psychologiczno – pedagogicznych i innych placówkach wspierających rozwój dziecka i rodziny w Poznaniu.

Wobec dezinformacji i upolitycznienia tematyki LGBT+ w ostatnich miesiącach, szczególnie ważne jest uzupełnianie wiedzy i poszerzanie kompetencji w zakresie pracy z osobami reprezentowanymi przez ten akronim, tj. m.in., osobami homo i biseksualnymi oraz transpłciowymi. Proponowane szkolenie dostarczy  rzetelnej, opartej o międzynarodowe standardy wiedzy na temat funkcjonowania osób LGBT+ w rodzinach i pozwoli samodzielnie planować podstawy wsparcia tych osób oraz ich rodzin w Państwa placówce. Na szkolenie zapraszamy szczególnie tych pracowników, którzy do tej pory nie mieli okazji kształcić się we wspomnianym obszarze.

Zagadnienia przewidziane w programie:

  1. Osoby LGBT+ w rodzinie – podstawowe informacje.
  2. Rozwój nieheteronormatywnego nastolatka – szanse, zagrożenia, podstawy wsparcia.
  3. Dzieci w rodzinach osób nieheteronormatywnych – pytania i potrzeby.
  4. Główne wyzwania rodziców osób LGBT.

Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową obejmującą: pracę indywidualną i w grupach, mini-wykład, projekcje audio/video.

Szkolenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., godz. 9.30-12.30 w Urzędzie Miasta Poznania, przy Placu Kolegiackim 17, w Sali 29. Zapewniamy zestaw materiałów pomocniczych dla placówki (pakiet broszur informacyjnych i książkę pt. „To wszystko rodzina”) oraz poczęstunek.

Osoby prowadzące:

  • dr Jowita Wycisk – psycholożka i psychoterapeutka, pracuje na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM, naukowo zajmuje się zagadnieniami LGBT+ w psychologii, zwłaszcza życiem rodzinnym lesbijek wychowujących wspólnie dzieci;
  • dr Monika Zielona – Jenek – psycholożka i seksuolożka, pracuje na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM, w praktyce klinicznej podejmuje pracę z osobami dorosłymi oraz na rzecz wspierania rozwoju psychoseksualnego dzieci i młodzieży, m.in. w obszarze ich tożsamości płciowych i seksualnych;
  • dr Joanna Śmiecińska – z zawodu – anglistka i językoznawczyni, pracuje na Wydziale Anglistyki UAM, z zamiłowania – działaczka pozarządowa na rzecz osób i rodzin LGBT+.  Prezeska Fundacji Tęczowe Rodziny.

Organizatorem szkolenia jest Fundacja Tęczowe Rodziny. Szkolenie jest finansowane z funduszy Urzędu Miasta Poznania w ramach projektu: „Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”.