Strefa Dialogu – Tęczowa Psychoodporność

Rekrutacja zakończona

Zapraszamy do udziału w warsztatach. Jeśli jesteś osobą LGBT+, mieszkasz, uczysz się lub pracujesz w Poznaniu i chcesz lepiej radzić sobie ze stresem, o który aktualnie tak łatwo – dołącz do zamkniętej grupy warsztatowej i rozwiń swoją zdolność mierzenia się z codziennymi obciążeniami i wyzwaniami.*

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE
W związku z nasilającymi się aktualnie atakami na osoby LGBT+, rezygnujemy z pobierania planowanej wcześniej, minimalnej opłaty.
Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania – zawsze możesz wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji, nie jest to jednak konieczne, aby wziąć udział w warsztatach: 92114020040000310277954389.

DLA KOGO?
Zapraszamy osoby LGBT+ od 16 roku życia, które chcą lepiej zrozumieć, jak stres wpływa na myślenie, emocjonalność i procesy zachodzące w ciele, a także nabyć nowe strategie radzenia sobie z nim.
WAŻNE: Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 18 lat, możesz wziąć udział w warsztatach za zgodą opiekuna prawnego.

PO CO?
Celem spotkań jest pogłębienie wiedzy na temat stresu oraz rozwinięcie umiejętności lepszego radzenia sobie z nim. Poszczególne zajęcia opierać się będą o różne nurty rozumienia i pracy ze stresem: teorię stresu mniejszościowego, uważność, samoregulację, pracę z ciałem. Aby umocnić proces uczenia się, po każdym spotkaniu proponowane będą ćwiczenia, które osoby uczestniczące będą mogły wykorzystywać w codziennym życiu.

KIEDY?
Soboty, godz. 16.00-18.00. Łącznie odbędzie się 7 spotkań, z których każde poświęcone będzie odrębnemu zagadnieniu. Najlepiej, jeśli weźmiesz udział we wszystkich. Grupa ma charakter zamknięty, co oznacza, że po rozpoczęciu spotkań nie będzie możliwości, aby dołączyć.

GDZIE?
Ul. Polna 31/1.
Zależy nam, aby spotkania odbyły się stacjonarnie i dołożymy starań, aby tak się stało. Jeśli jednak okaże się, że sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia tradycyjną formułę spotkań – bierzemy pod uwagę przeniesienie ich do Internetu. Prosimy, aby uwzględnić to w planowaniu swojego udziału w spotkaniach

TEMATY KOLEJNYCH SPOTKAŃ
– Wprowadzenie do tematyki stresu. Stres: od mózgu do relacji społecznych.
– Mój stres – skąd przychodzi, czego ode mnie chce i co z nim robię?
– Style radzenia sobie ze stresem i obszary stresu: jak i kiedy sobie radzę?
– Błądzenie myślami i odnajdywanie drogi do spokoju.
– Zestresowany mózg: stres a uczucia.
– Mądrość ciała – jak korzystać z tego zasobu?
– Moja droga do równowagi. Podsumowanie cyklu.

PROWADZĄCY
Kamil Gulik – psycholog i psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Pracuje z osobami dorosłymi doświadczających trudności emocjonalnych oraz braku satysfakcji w relacjach i sferze seksualności. Ma doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z osobami ze społeczności LGBT+. Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie i w Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego.

Jerzy Bandel – student V roku psychologii, asystent osoby prowadzącej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą seksuologii oraz psychologii LGBT.

*Program został sfinansowany ze środków miejskich przeznaczonych na upowszechnianie i ochronę wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji.