Webinarium eksperckie 2 – „Sytuacja prawna tęczowych rodzin z Polski”, adw. Anna Mazurczak, 23.04.21, 17.00-19.00

Nagranie z webinarium eksperckiego 2 – „Sytacja prawna rodzin tęczowych z Polski”

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem webinarium z adw. Anną Mazurczak, pt. „Sytuacja prawna tęczowych rodzin z Polski”. Można w nim znaleźć informacje m.in. na temat dostępnych porad prawnych dla tęczowych rodzin, sposobu udzielania upoważnień, sytuacji „trans-granicznych” i wiele innych. Film jest opatrzony napisami w języku polskim.

Opis wydarzenia (archiwum)

Serdecznie zapraszamy na dwugodzinne webinarium z udziałem adw. Anny Mazurczak, która przedstawi prawne aspekty funkcjonowania tęczowych rodzin z Polski i wskaże konsekwencje (braku) rozwiązań prawnych w życiu codziennym dzieci wychowywanych przez rodziców LGBT+także tych mieszkających zagranicą. Już teraz można przesyłać do nas pytania, na które Anna Mazurczak odpowie w części dyskusyjnej webinarium. Oczywiście, pytania będzie też można zadawać na bieżąco w trakcie spotkania. Zapraszamy tęczowych rodziców oraz profesjonalistki i profesjonalistów pracujących na co dzień z rodzinami i dziećmi w edukacji, ochronie zdrowia, poradnictwie psychologicznym i opiece społecznej. Uprzejmie prosimy o rejestrację za pomocą (krótkiego) formularza. Webinarium zaplanowane jest na piątek 23.04 w godzinach 17.00 – 19.00.

Anna Mazurczak – adwokatka specjalizująca się w ochronie praw osób LGBT, partnerka w kancelarii Knut Mazurczak Adwokaci, pełnomocniczka w precedensowych postępowaniach sądowych dotyczących dzieci urodzonych za granicą w związkach jednopłciowych toczących się przed sądami krajowymi i międzynarodowymi.

*Webinarium jest częścią projektu „Strefa Tęczowych Rodzin – integracja, edukacja, wzmocnienie”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.