Warsztaty wprowadzające do praktyki uważności i współczucia dla siebie i innych.
Dla kogo?
Osoby działające na rzecz praw człowieka w Poznaniu i osoby LGBT+ z Poznania. Aby wziąć udział w warsztatach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medytacyjne.
Po co?
W ramach warsztatów zapoznasz się z kilkoma podstawowymi technikami z treningu uważności (mindfulness) i współczucia (compassion), dowiesz się jak można rozwijać każdą z tych kompetencji oraz jakie skutki w perspektywie długofalowej przynosi ich praktykowanie. Będziesz mogł* zastanowić się wspólnie z innymi, w jaki sposób praktykowanie uważności i współczucia może być elementem samorozwoju i chronić Cię przed stresem mniejszościowym i/lub wypaleniem aktywistycznym.
Formuła pracy
Warsztaty opierają się na udziale w zaproponowanych ćwiczeniach (np. skanowanie ciała, uspokajanie umysłu, przerwa na współczucie), z elementami wymiany doświadczeń w parach lub w całej grupie. Całość zostanie poprzedzona krótkim wstępem teoretycznym. Warsztaty odbywają się w maksymalnie 15-osobowej grupie i trwają 4 godziny.
Prowadząca
Jowita Wycisk - certyfikowana trenerka uważności w nurcie Mindfulness Based Living Course (kursu życia opartego na uważności), w trakcie szkolenia nauczycielskiego kursu życia opartego na współczuciu (Compassion Based Living Course), Mindfulness Association Polska / UK.
Zapisy
Aby wziąć udział, wypełnij formularz. O włączeniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt finansowany przez Urząd Miasta Poznania w ramach realizacji zadania publicznego o nazwie: Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji – Specjalistyczne wsparcie dla osób narażonych na łamanie praw człowieka, zagrożonych dyskryminacją i dyskryminowanych. #poznanwspiera