„Pod koniec roku 2023 miałam okazję uczestniczyć w kursie in-Dialogue na temat zarządzania konfliktem. Kurs miał miejsce w holenderskiej Goudzie i trwał 5 dni. Pracowaliśmy w grupie kilkunastu osób codziennie po 6-7 godzin, omawiając strategie zarządzania konfliktem na realnych przykładach z naszego życia – dzięki temu od razu można było zauważyć praktyczność kursu. Metody i sposoby rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z nimi nie były przedstawione w próżni; pod koniec kursu mieliśmy nawet szansę przeprowadzić własną sesję mediacyjną, inscenizowaną przez innych uczestników kursu. Tym samym mogliśmy wypróbować zdobyte umiejętności w kontrolowanym środowisku, co stanowiło cenny element całego procesu.
Warto również podkreślić, że atmosfera kursu zdecydowanie sprzyjała aktywnej wymianie myśli i doświadczeń między uczestnikami. Praca w 2-3-osobowych grupkach nad rozmaitymi przypadkami konfliktów umożliwiła wszystkim rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, empatii i zdolności skutecznego negocjowania.
Kurs in-Dialogue w Goudzie nie tylko dał mi solidne podstawy teoretyczne dotyczące zarządzania konfliktem i mediacji, ale także umożliwił wdrożenie zdobytej wiedzy w życie. Wyjazd ten okazał się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także inspirującym spotkaniem z różnorodnością perspektyw i kultur. Z pewnością zdobyte umiejętności w zakresie zarządzania konfliktem będą stanowiły istotny wkład w mój rozwój osobisty i zawodowy.
Niezmiernie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym kursie dzięki projektowi realizowanemu w ramach programu Erasmus i dziękuję za tę możliwość Fundacji Tęczowe Rodziny. Bardzo polecam kursy tego typu wszystkim osobom otwartym na ludzi i nowe doświadczenia.”
Projekt „Lepsza edukacja dla równości" - dofinansowany z UE w ramach programu Erasmus+ (KA122-ADU).
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.