
Nasz wyjazd obserwacyjny (job shadowing) w Atenach, zorganizowany we współpracy z naszą organizacją przyjmującą Positive Voice obejmował nawiązywanie kontaktów i integrację, poznawanie najlepszych praktyk w zakresie aktywizmu, doradztwa i edukacji, a także zdobywanie praktycznego doświadczenia w podstawowych usługach świadczonych przez organizację.
Zapoznałyśmy się z głównymi projektami Positive Voice, strategiami edukacyjnymi, metodami finansowania oraz sposobami współpracy z władzami (centralnymi i lokalnymi) oraz innymi organizacjami. Co najważniejsze, dowiedziałyśmy się wiele o strategiach pomocy osobom seropozytywnym, zwłaszcza najbardziej narażonym grupom, takim jak imigranci i pracownice i pracownicy seksualni. Towarzyszyłyśmy pracownikom i wolontariuszom Positive Voice w kluczowych działaniach, takich jak: w centrum testowania na HIV; Inicjatywie Red Umbrella, oferującej miejsce wsparcie dla sex-workerek pozbawionych podstawowej ochrony zdrowotnej i prawnej, doradztwie osobom pracującymi w domach publicznych w Atenach.
Dzięki wyjazdowi nawiązałam nowe znajomości, dowiedziałam się dużo na temat wyzwań oraz metod działania w „szarej strefie” nieadekwatnego prawa, które nie chroni najsłabszych obywateli narażonych na zakażenie i życie z HIV oraz wykluczenie. Nabyłam także nowe umiejętności społeczne i networkingowe oraz poszerzyłam swoją perspektywę na temat naruszeń praw człowieka i metod pomocy potrzebującym.
Projekt „Lepsza edukacja dla równości" - dofinansowany z UE w ramach programu Erasmus+ (KA122-ADU).
Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.