Zasoby
Strefa Rodzin Tęczowych
Webinarium eksperckie „Funkcjonowanie psychospołeczne Tęczowych Rodzin w Polsce”

Webinarium eksperckie „Funkcjonowanie psychospołeczne Tęczowych Rodzin w Polsce”

Strefa Rodzin Tęczowych

Webinarium eksperckie „Funkcjonowanie psychospołeczne Tęczowych Rodzin w Polsce”

W Polsce żyje kilkadziesiąt tysięcy rodzin, w których osoby tej samej płci wychowują dzieci. Co wiemy o dobrostanie psychicznym rodziców i dzieci w tych rodzinach? Co mówią na ten temat badania prowadzone od kilkudziesięciu lat na świecie? Jakie czynniki wpływają na jakość życia tych rodzin i jak najlepiej można zadbać o ich potrzeby, pracując w szkole, gabinecie lekarskim, świetlicy środowiskowej czy poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Zapraszamy na trzecie z kolei webinarium eksperckie w ramach projektu Strefa Rodzin Tęczowych, które poprowadzi dr Jowita Wycisk.

dr Jowita Wycisk

dr Jowita Wycisk – pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, badaczka rodzicielstwa kobiet żyjących w związkach z kobietami i autorka publikacji naukowych na ten temat, współzałożycielka Fundacji Tęczowe Rodziny. Wybrane publikacje:

– Heteroseksizm i jego znaczenie dla pracy psychologicznej z rodzinami LGB. Sytuacja w Polsce. Psychologia Społeczna, 2017, 12 (4) 43, 415-429.

– Tożsamościowe wyzwania kobiet sprawujących opiekę nad dzieckiem w związkach jednopłciowych w świetle koncepcji Vivienne Cass. Człowiek i Społeczeństwo, 2018, T. XLV, 217-244.

– Życie rodzinne i dobrostan dzieci wychowywanych przez pary osób tej samej płci. Medycyna Praktyczna Pediatria 2, 2021, 105–115

Webinarium jest częścią projektu „Strefa Tęczowych Rodzin – integracja, edukacja, wzmocnienie”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Dowiedz się więcej

Informacje na temat związków partnerskich i rodzin nieheteronormatywnych w Europie.
Zobacz wszystkie

Rodzinę tworzy miłość

Jesteśmy jedyną w Polsce organizacją, której głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa i dobrostanu dzieci wychowywanych przez osoby nieheteronormatywne.