Sieci sojusznicze dla Tęczowych Rodzin – Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

Witamy Was gorąco na stronie nowego ogólnopolskiemu projektu, który chcemy zrealizować wspólnie z Wami! To projekt, który jest o Was, dla Was i jego realizacja będzie możliwa tylko i wyłącznie z waszym czynnym udziałem.

Chcemy, aby realizacja projektu umożliwiła nam dalszą integrację Tęczowych Rodzin, ale tym razem pójdziemy o krok dalej – weźmiemy sprawy w nasze ręce! Bo czy nie byłoby dobrze aktywnie wpływać na rzeczywistość, która nas otacza, tak, aby tworzyć przyjaźniejsze środowisko dla nas i naszych dzieci? Czy warto byłoby wziąć przykład z miejsc, gdzie to się już dzieje i gdzie Tęczowe Rodziny są widoczne i mają realny wpływ na politykę lokalną, czy też inne obszary życia codziennego? Czy powinniśmy się spotkać, wymienić doświadczeniami i korzystając ze wzajemnej wiedzy i wiedzy specjalistów zacząć działać?

Uważamy, że TAK! i chcemy to zrobić razem z Wami.

W ramach działań projektu zaprosimy Was:

  • do zapoznania się z raportem podsumowującym dotychczasową współpracę przedstawicielek Fundacji z władzami samorządowymi,
  • na lokalne spotkania Tęczowych Rodzin,
  • na weekendowe wyjazdy aktywistyczne dla rodzin (wraz dziećmi),
  • na seminarium aktywistów_ek działających w projekcie i uczestniczek_ów tworzonych sieci sojuszniczych,
  • do wspólnego docierania do osób sojuszniczych i tworzenia sieci,
  • do wspólnego wypracowania strategi budowania sieci sojuszniczych dla Tęczowych Rodzin,
  • na seminarium poświęcone rekomendacjom dotyczącym kształtowania polityk lokalnych (online).

Zapraszamy Was do aktywnego współtworzenia projektu – wiecie, w co chcielibyście się zaangażować? Super, piszcie! Nie wiecie jeszcze? Macie pytania bądź po prostu chciałybyście nam coś przekazać? Też piszcie! – Łapcie nas mailem lub na facebooku!

Obserwujcie naszą stronę i kanały społecznościowe, to tu właśnie będą pojawiać się wszystkie szczegóły związane z projektem.

Projekt stanowi rozwinięcie działań realizowanych w ramach programu “Strefa Rodzin Tęczowych – integracja, edukacja, wzmocnienie” zrealizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.