Uwaga: Ze względu na przekroczenie limitu miejsc otwarta została lista rezerwowa
Serdecznie zapraszamy bliskich osób transpłciowych (rodziców, partnerów, rodzeństwa etc.) do udziału w bezpłatnej grupie prowadzonej przez dwie seksuolożki kliniczne – dr Aleksandrę Chodecką i dr Martę Szymańską-Pytlińską.
Program grupy wsparciowo-psychoedukacyjnej obejmuje 7 półtoragodzinnych spotkań prowadzonych w okresie 3 miesięcy (od września do listopada 2023r.).
Grupa ma charakter otwarty, można do niej dołączyć w dowolnym momencie jej trwania, a także wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań.
Kiedy? Wtorki, g. 17.00-18.30:
- 12 i 26 września
- 10 i 24 października
- 7, 14 i 28 listopada.
Gdzie? W Psychologiczno-seksuologicznym Ośrodku Rozwoju i Terapii przy ul. Ściegiennego 4/6 w Poznaniu.
Jak można zgłosić chęć udziału w grupie? Wypełniając formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/A6qroXrujLfhuxE9A
Po co się spotykamy? Spotkania mają dwa cele: wymianę doświadczeń w grupie i psychoedukację. Zależy nam, spotkania z jednej strony stały się okazją do aktualizacji wiedzy na temat transpłciowości, z drugiej zaś – do dzielenia się przez osoby uczestniczące własnymi doświadczeniami i wyzwaniami wynikającymi ze wspierania bliskiej osoby transpłciowej lub niebinarnej. W dobie informacyjnego chaosu i ograniczonych możliwości korzystania ze wsparcia instytucjonalnego, stworzenie takiej przestrzeni uważamy za szczególnie ważne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Tematy spotkań:
-
- Czym jest transpłciowość?
- Osoba trans kiedyś i dzisiaj – o różnych trajektoriach rozwoju odczuć nieakceptacji własnej płci metrykalnej.
- Tożsamość płciowa a orientacja seksualna a rola płciowa – czym się różnią i co ztego wynika dla rozumienia sytuacji osoby transpłciowej.
- Proces tranzycji – jaki jest jego przebieg i konsekwencje? Jak wspierać osoby transpłciowe w procesie tranzycji?
- Moje obawy i dylematy.Jak radzić sobie z własnymi odczuciami dotyczącymi procesu tranzycji u bliskiej osoby?
- Radzenie sobie z transfobią.
- O formach profesjonalnej pomocy psychologiczno-seksuologicznej osobom transpłciowym – czym się różnią między sobą, na czym polegają i gdzie ich szukać.
Projekt finansowany przez Urząd Miasta Poznania w ramach realizacji zadania publicznego o nazwie: Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji – Specjalistyczne wsparcie dla osób narażonych na łamanie praw człowieka, zagrożonych dyskryminacją i dyskryminowanych. #poznanwspiera