Webinarium eksperckie 4 – „Jak wspierać rodziny LGBT+”, dr Anna Strzałkowska, 10.03.2022 r.

Nagranie Webinarium


[Archiwum]

Opis wydarzenia

Uwaga zmiana terminu webinarium z powodu działań na rzecz Ukrainy, nowy termin: 10.03.2022, g. 18.00-20.00

Serdecznie zapraszamy na webinarium z dr Anną Strzałkowską na temat sposobów wspierania rodzin LGBT+. Webinarium przeznaczone jest z jednej strony dla tęczowych rodziców, szukających skutecznych metod komunikacji z otoczeniem, a z drugiej – dla profesjonalistów i profesjonalistek, praktyków, którzy pracują na co dzień z osobami LGBT+ i ich rodzinami, czyli nauczycielek, lekarzy, prawniczek, pracowników socjalnych, pedagogów szkolnych, psycholożek i psychoterapeutów oraz wszystkich innych, dla których ta wiedza może być przydatna. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak wesprzeć osoby LGBT+, jak rozmawiać z innymi – uczniami, rodzicami, pozostałym personelem. Gdzie szukać pomocy w sytuacji dyskryminacji i przemocy?  Pokażemy wyniki badań naukowych, m.in aktualne dane o sytuacji społecznej i psychologicznej osób LGBT+. Weźmiemy na warsztat mity o tęczowych rodzinach, odpowiemy na pytanie: jak mówić żeby budować zaufanie osób LGBT+? Podzielimy się doświadczeniami ze współpracy z praktykami z innych krajów europejskich (m.in. Włochy, Hiszpania, Norwegia).

W celu udziału w webinarium prosimy o wypełnienie krótkiego formularza.

Dr Anna Strzałkowska

Z zawodu psycholożka i socjolożka, nauczycielka akademicka, aktywna działaczka na rzecz praw człowieka. Koordynatorka prac nad politykami równości w Gdańsku oraz zespołu eksperckiego ds. praw osób LGBT+ w Radzie Konsultacyjnej Strajku Kobiet. Współprzewodnicząca pierwszej kadencji Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Gdańska. Obecnie pracuje w Zespole ds. Praw Człowieka w Związku Miast Polskich. Jest założycielką Stowarzyszenia na rzecz Osób LGBT+ Tolerado oraz Fundacji Tęczowe Rodziny.

dr Anna Strzałkowska

*Webinarium jest częścią projektu „Strefa Tęczowych Rodzin – integracja, edukacja, wzmocnienie”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.