Webinarium eksperckie 3 – „Funkcjonowanie psychospołeczne tęczowych rodzin w Polsce”; dr Jowita Wycisk; 26.11.2021; g. 17.30-19.30

Nagranie

W Polsce żyje kilkadziesiąt tysięcy rodzin, w których osoby tej samej płci wychowują dzieci. Co wiemy o dobrostanie psychicznym rodziców i dzieci w tych rodzinach? Co mówią na ten temat badania prowadzone od kilkudziesięciu lat na świecie? Jakie czynniki wpływają na jakość życia tych rodzin i jak najlepiej można zadbać o ich potrzeby, pracując w szkole, gabinecie lekarskim, świetlicy środowiskowej czy poradni psychologiczno-pedagogicznej?

Zapraszamy na trzecie z kolei webinarium eksperckie w ramach projektu Strefa Rodzin Tęczowych, które poprowadzi dr Jowita Wycisk.

[Archiwum]

Już teraz można przesyłać do nas pytania, na które dr Wycisk odpowie w części dyskusyjnej webinarium. Pytania będzie też można zadawać na bieżąco w trakcie spotkania. Zapraszamy profesjonalistki i profesjonalistów pracujących na co dzień z rodzinami i dziećmi w edukacji, ochronie zdrowia, poradnictwie psychologicznym i opiece społecznej, a także tęczowych rodziców. Uprzejmie prosimy o rejestrację za pomocą (krótkiego) formularza. Webinarium zaplanowane jest na piątek 26.11 w godzinach 17.30 – 19.30.

dr Jowita Wycisk – pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, badaczka rodzicielstwa kobiet żyjących w związkach z kobietami i autorka publikacji naukowych na ten temat, współzałożycielka Fundacji Tęczowe Rodziny. Wybrane publikacje:

– Heteroseksizm i jego znaczenie dla pracy psychologicznej z rodzinami LGB. Sytuacja w Polsce. Psychologia Społeczna, 2017, 12 (4) 43, 415-429. 

– Tożsamościowe wyzwania kobiet sprawujących opiekę nad dzieckiem w związkach jednopłciowych w świetle koncepcji Vivienne Cass. Człowiek i Społeczeństwo, 2018, T. XLV, 217-244.

– Życie rodzinne i dobrostan dzieci wychowywanych przez pary osób tej samej płci. Medycyna Praktyczna Pediatria 2, 2021, 105–115