Trening uważności dla osób zaangażowanych aktywistycznie

Uwaga!

Informujemy, że zapisy zostały zakończone. Aktualnie nie przyjmujemy dalszych zgłoszeń.

Każda osoba zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka wie, że życie i aktywizm wzajemnie się przenikają. Nierzadko są splecione bardziej, niż byśmy tego chcieli_chciały – znam to dobrze z własnego doświadczenia. Ponieważ często działania aktywistyczne są też działaniami samorzeczniczymi (występujemy we własnej sprawie i pracujemy własną tożsamością), ich emocjonalne koszty bywają naprawdę wysokie. Konieczność wyjaśniania spraw, które są dla nas oczywiste (tzw. udowadnianie, że nie jest się wielbłądem 😉), ciągłe zmaganie się z brakiem środków na realizację – skądinąd świetnych – pomysłów, przeprowadzanie misji beznadziejnych, rozwiązywanie konfliktów we własnym środowisku, mieszczenie trudnych emocji i nieustanny wysiłek, by nie ulec poczuciu bezradności i krzywdy oraz aktywistycznemu wypaleniu…

Jeśli jakoś rezonujesz z tym, co piszę – zapraszam Cię na kurs uważności. Dzięki niemu możesz nauczyć się, jak lepiej radzić sobie z wszystkimi tymi obciążeniami, dbając o równowagę pomiędzy troską o innych i troską siebie. W ramach kursu dowiesz się, czym jest medytacja uważności i jak można z niej korzystać w codziennym, aktywistycznym życiu. Nauczysz się wykonywać proste ćwiczenia związane z koncentracją uwagi, które pomogą Ci ześrodkować się i ukoić w trudnych momentach. Zyskasz większą swobodę panowania nad swoimi emocjami, wniesiesz więcej skuteczności w swoje działania oraz spokoju i ciepła w relacje z innymi.

Kurs opiera się na założeniach Mindfulness Based Living Course, przy czym szczególny nacisk kładę na praktyki, które uważam za przydatne dla osób działających w oddolnych inicjatywach prawo-człowieczych.

Kurs składa się z 8 cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań stacjonarnych i jednej sesji 6-godzinnej (w weekend). Początek 3 października 2023 r. o godz. 17.30. Kurs jest bezpłatny dla osób działających na rzecz praw człowieka w Poznaniu (standardowa wartość kursu wynosi ok. 1200 zł). Zapraszam Cię do kontaktu, jeśli należysz do organizacji pozarządowej lub grupy nieformalnej pomagającej – mniej lub bardziej bezpośrednio – osobom zagrożonym dyskryminacją i/lub wykluczeniem społecznym ze względu na sytuację ekonomiczną, poziom sprawności, wiek, płeć, orientację seksualną i tożsamość płciową, pochodzenie etniczne, wyznanie lub bezwyznaniowość.

Informacja o osobie prowadzącej:
Jowita Wycisk – psycholożka zaangażowana aktywistycznie w działalność na rzecz tęczowych rodzin i praw osób LGBT+. Na co dzień pracuje na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Uważność praktykuje od 9 lat i z powodzeniem wprowadza ją w życie codzienne i aktywistyczne. Ukończyła Certyfikowane Kursy opracowane przez Mindfulness Association UK: Mindfulness, Compassion i Insight oraz szkolenie nauczycielskie MBLC, jest trenerką Mindfulness Based Living Course i członkinią Mindfulness Association Polska.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania – zadzwoń: 609994329

lub napisz: jowitawycisk@gmail.com

Projekt finansowany przez Urząd Miasta Poznania w ramach realizacji zadania publicznego o nazwie: Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działania wspomagające rozwój demokracji – Specjalistyczne wsparcie dla osób narażonych na łamanie praw człowieka, zagrożonych dyskryminacją i dyskryminowanych. #poznanwspiera