Tęczowe Rodziny w Europie 25-27.09.2020

Oryginalnie, wydarzenie miało się odbyć w marcu. Zostało przeplanowane na wrzesień. Jeśli czasy pozwolą spotkamy się osobiście, jeśłi nie, wydarzenie odbędzie się zdalnie. Już teraz odnotujcie datę 🙂

Serdecznie zapraszamy na trzydniowe wydarzenie organizowane w Poznaniu przez naszą fundację wraz z Nelfa przy wsparciu Miasta Poznań, Wydziału Kognitywistyki i Psychologii i Wydziału Anglistyki UAM. W ramach wydarzenia odbędą się:

  • seminarium w Urzędzie Miasta Poznania (25.09) pt. „Different countries, same needs: integration and support of LGBT+ families across the Europe” (Różne kraje, te same potrzeby: integracja i wsparcie rodzin LGBT+ w Europie”),
  • pokaz filmu „My dads my moms, and me”z dyskusją (26.09)
  • spotkanie integracyjne tęczowych rodzin (27.09).

Celem wydarzenia jest wymiana informacji i doświadczeń na temat sytuacji prawnej, społecznej i psychologicznej tęczowych rodzin. W seminarium wezmą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z różnych państw Unii Europejskiej, w tym z Polski, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+, kadra Urzędu Miasta Poznania odpowiedzialna za kształtowanie polityki społecznej, a także przedstawiciele społeczności akademickiej, odpowiedzialnej za kształcenie profesjonalistów i profesjonalistek w tych dziedzinach.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim tęczowe rodziny ;), do udziału w wydarzeniu.
Wszystkie materiały seminaryjne będą dostępne w wersjach dwujęzycznych dzięki wsparciu Wydziału Anglistyki, UAM.
Dziękujemy naszym partnerom w poszczególnych wydarzeniach, którym są: Fundacja Republika Różnorodności, Festiwal Watch Docs, Plaża Szeląg i Pies Andaluzyjski.

Poniżej ramowy plan wydarzenia, a w linku nowy formularz rejestracji. Traktujemy go inormacyjnie, o szczegółach poinformujemy emailowo, na stronie i na FB (fundacjateczowerodziny)

Do zobaczenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *